Konopný olej - recept

Konopný olej je fantastická surovina, kterou lze použít, stejně jako konopné máslo, k přípravě nejrůznějších pokrmů. Tento recept na domácí konopný olej je rychlý a jednoduchý - stačí si jen připravit následující ingredience a pokračovat v přípravě podle receptu.

Budeme potřebovat

500 ml kokosového, hroznového nebo extra panenského olivového oleje
10 gramů dekarboxylovaných konopných květů

Jak udělat konopný olej?

Měl bych vás upozornit, že v případě použití kokosového oleje. Bude výsledný olej z marihuany v pevném stavu. Takže jakékoliv potřebě tekutého oleje bude předcházet jeho rozehřátí.

  1. Rozdrťte dekarboxylované květy konopí na jemné kousky. Květy by neměly být nadrcené na úplný prášek, ale na jemně hrubou směs.
  2. Do dostatečně velkého hrnce přidejte olej a připravené dekarboxylované květy konopí. Směs přiveďte k mírnému probublávání při nastavení vařiče na střední výkon.
  3. Připravte si kuchyňský teploměr a trochu trpělivosti. Směs je potřeba vařit přibližně 2 až 3 hodiny a to při teplotách mezi 90 až 110 stupních celsia. Dobré je směs několikrát za celou dobu vaření promíchat. Horní vrstva směsi by měla změnit svou konzistenci ve výrazně lesklou plochu.
  4. Je čas připravit velmi jemné síto nebo síto v kombinaci s látkou, abyste zachytili veškeré pevné zbytky při cedění směsi. Samotné cedění směsi trvá několik minut. Rozhodně nezapomeňte vymačkat i poslední zbytky oleje ze zbytků květů konopí, ať žádná kapka nepřijde nazmar.
  5. Hotový konopný olej přelejte do připravené uzavíratelné nádoby. Skladujte ho při pokojové teplotě, ve které vydrží až 2,5 měsíce.